T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
GİRESUN / TİREBOLU - Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

Tem

3.Tirebolu Kültür ve Sanat Festiali ve Halk Eğitimi merkezi olarak´Yöremiz Kültürümüz´ Gösterisiyle katıldık.Fındık Toplama, çay toplama, tarla belleme ve kazma, fındık soyma, Otçu Göçü,Yaşmaklı Ağaçbaşı Efsanesi...gibi yöremiz kültürünü geçmişten bugüne canlandırmaya çalıştık.Tirebolu şehir yaşantısı, kına gecesi ve düğün gibi gösterilerimiz, orjinal kıyafetleriyle geceye renk kattı.

Ayrıca Otçu Göçü etkinliğinde sahneye çıkan´Nazlı´ isimli kuzu geceye damgasını vurdu. Programın sonunda Belediye Başkanı Abdullah KARABIÇAK ´Yöremiz Kültürümüz´ gösterisini hazırlayan ekibimize teşekkür ederek, plaket takdim etti.

Haz

İstiklal Mahallesi Takırlı mevkiinde açmış olduğumuz Elde Kurdela İşi kursumuzun sene sonu sergisini gerçekleştirdik.12.06.2018 Salı günü Tirebolu  İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İbrahim Yılmaz Bey´in ve Şube Müdürleri Recep Can Bey´in ve Muammer Şimşek Bey´in katılımlarıyla sergi açılışımız yapılmıştır.Tirebolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu ,kursiyerlerin sene boyunca büyük emek harcayarak ,zamanlarından ödün vererek , böyle güzel çalışmalar gerçekleştirdikleri ve bu kurslara katımları için emeği geçenlere teşekkür etti.Sergimiz katılımcılarımız tarafından büyük beğeni aldı.

Haz

 Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak usta öğreticilerimiz,öğretmenlerimiz ve kursiyerlerimizin sene  boyunca büyük emek harcayarak oluşturdukları ürünlerin  sene sonu sergilerini gerçekleştirmeye devam ediyoruz.İlk olarak 14.05.2018 Pazartesi  günü Tirebolu Ortacami Köyünde açmış olduğumuz Pul Boncuk İşleri Kursumuzun sergisini gerçekleştirdik.Yine aynı akşam Tirebolu İletişim Fakültesi Salonunda sene boyunca açmış olduğumuz Halk oyunları kurslarımızın sene sonu gösterileri  gerçekleştirildi.23.05.2018 Çarşamba günü Tirebolu Demirci Mahallesinde açmış olduğumuz Şiş Örücülüğü ve Elde Tül İşi kurslarımızın sene sonu sergilerini düzenledik.28.05.2018 Pazartesi  günü Tirebolu Belediye Düğün Salonunda Yağlı Boya  ve Tezhip kurslarımızın sergileri yapıldı..30.05.2018 Çarşamba günü Tirebolu Körliman Mahallesinde Basit Nakış İğne Teknikleri kursumuzun sergisi düzenlendi.

   06.06.2018 Çarşamba günü Tirebolu Belediye Düğün Salonunda Sene sonu final sergimizi gerçekleştirdik.Sergimizin açılışı , Tirebolu Kaymakamı Sayın  ABDULKADİR ŞAHİN ,Tirebolu Belediye Başkanı Sayın ABDULLAH KARAPIÇAK ve Tirebolu İlçe Emniyet Müdürü Sayın MURAT ŞAHİN , Tirebolu İlçe Milli Eğitim Müdürü  Sayın İBRAHİM YILMAZ ´ın teşrifleriyle gerçekleştirilmiştir.Sene sonu sergimizde açmış olduğumuz kurslarımızdan birçok ürün sergilenmektedir.Tirebolu Belediye Düğün salonunda 3(üç) gün boyunca açık olacak olan sergimize tüm halkımız davetlidir. Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu ,Kursiyerlerimizin el emeği göz nuru olan ürünlerimiz ,geleneksel el becerilerimizin sonraki kuşaklara aktarılmasında önemli bir rol üstlenmektedir ve bu devamlılığın sağlanmasında bu tür faaliyetleri çok önemsiyoruz dedi. Merkezde açılan 34 kursumuzda oluşturulan ürünlerimizin sergilendiği sene sonu sergimize herkes davetlidir.

May

Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak kurslarımızın sene sonu sergileri devam ediyor.30.05.2018 Çarşamba günü,Tirebolu Körliman Mahallesi Kurslarımızın açılışı gerçekleştirildi.Kurs açılış kurdelasını Tirebolu Belediye Başkanı Sayın Abdullah Karapıçak,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İbrahim Yılmaz ,Tirebolu Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Hasan Durmuşkaya ve Tirebolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sayın Ömer Hamzaoğlu birlikte kestiler.Kursiyerlerimizin sene boyunca el emeği göz nuru hazırladıkları ürünler büyük beğeni aldı.Sergimize tüm Tirebolu halkımız davetlidir.

May

Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak sene sonu sergilerimize devam ediyoruz.28.05.2018 Pazartesi günü Tirebolu Belediye Düğün Salonunda Tezhip,Minyatür ve Yağlı Boya yıl sonu sergimiz açılmıştır.Sergimizin açılışını Tirebolu Belediye Başkanı Sayın Abdullah Karapıçak,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İbrahim Yılmaz ve AK Parti Tirebolu İlçe Başkanı Sayın Hasan Durmuşkaya ve Kurum Müdürümüz Sayın Ömer Hamzaoğlu birlikte gerçekleştirmişlerdir.Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Sayın Ömer Karakalyalı ´da sergimize teşrif ederek bizleri onurlandırmıştır.Sergimize teşrif eden tüm katılımcılarımıza kurumumuz adına teşekkür ediyoruz.Üç gün boyunca açık olacak olan sergimize herkes davetlidir.

May

Demirci Mahallesi kurslarımızın sene sonu sergileri gerçekleştirildi.Kursiyerlerimiz tarafından büyük bir emekle hazırlanan  birbirinden değerli ürünlerimiz katılımcılarımızdan beğeni aldı.

 

May

Tirebolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzce ,el emeği ,göz nuru ürünlerimizin sergileneceği geleneksel yıl sonu sergimize katılımlarınız bizleri onurlandıracaktır.

Nis

Tirebolu Belediyesi ile ortak yürüttüğümüz Çocuk Tiyatrosu kursumuzun gösterisi beğeniyle izlendi.Tirebolu İletişim Fakültesi ´nde sahnelenen oyunlar seyircilerden tam not aldı.Tirebolu Belediye Başkanı   Abdullah Karapıçak Halk Eğitim Merkezi ile ortak yürütülen bu türdeki projelerin çocuklarımızın sosyal ve kültürel gelişimlerine olumlu katkılar sağladığını vurgulayarak ,bu türdeki çalışmalara devam edileceğini vurguladı.Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu´da kurum olarak  her zaman öğrencilerimizin yanında olarak onlarak destek olacağız dedi.

Mrt

Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında açmış olduğumuz tiyatro kursumuzda ki öğrencilerimizin oyunları beğeniyle izlendi.06.03.2018 tarihinde Tirebolu Dumlupınar İlkokulu salonunda oynanan oyun izleyicilerden büyük alkış aldı.Öğrencilerimizin sosyal ve kültürel gelişimlerini her zaman ön planda tutan kurumumuzun bu türdeki çalışmaları devam edecektir.

Mrt

 Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri  Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi ´nin himayelerinde ülke genelinde okuryazarlık seferberliği ilan edilmiştir.Bu kapsamda kurumumuz vasıtasıyla yapılan alan taraması çalışmaları neticesinde 11 (onbir) merkezde okuma yazma kursu açılmıştır.Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği okuma yazma kurslarımız verimli bir biçimde devam etmektedir.Kurslarımızda kayıtlı toplam 156 (yüzellialtı)kursiyerimiz vardır.Kayıt işlemlerimiz devam etmektedir.

Mrt

Tirebolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan Arıcılık kursumuz başlamıştır.Kurslarımız Ketençukur Köyü´nde ve Tirebolu merkezde devam etmektedir.

Mrt

Tirebolu İlçe Tarım Müdürlüğü ile ortak yürüttüğümüz Fındık Budama Kursumuz tamamlanmıştır.Kursiyerlerimiz eğitimlerini hem uygulamalı hem de teorik olarak almıştır.Kurs sonunda 32 kursiyerimiz belge almaya hak kazanarak ,kurslarını başarıyla tamamlamışlardır.

Şbt

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN ´ın himayelerinde ,Okuryazarlık Seferberliği başlatılmıştır.Seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların  I. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan II. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına yönlendirilmesi amaçlanmaktadır.Bu kapsamda kurumumuzda okuma yazma kursları açılacaktır.05-19-Şubat 2018 tarihleri arasında kurumumuza başvuruları beklemekteyiz.

                                 &"TOPLUMUN DÜŞMANI CEHALET,CEHALETİN DÜŞMANI EĞİTİMDİR".HEP BERABER CEHALETE  KARŞI SEFERBERLİK BAŞLATALIM.İLK ADIM OLARAK HALK EĞİTİM  OKUMA YAZMA KURSLARINA HEMEN KATILALIM…

Ock

Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Ocak Ayı Toplantısı Tirebolu Kaymakamı Sayın İsmail Ayhan Tavlı Bey´in başkanlığında ilçemiz Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  toplantı salonunda  yapıldı.Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu  yapılan çalışmalarla ilgili olarak detaylı bir sunum gerçekleştirdi.Oldukça verimli geçen toplantının ardından çevre kurumlarda ki kurs merkezleri ziyaret edildi.

 

 

Ock

Kurum müdürümüz  Ömer HAMZAOĞLU ve müdür yardımcımız Mustafa ORUÇ, köylerimizde açılan bazı kurslarımızı ziyaret ettiler.