T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
GİRESUN / TİREBOLU - Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

Ock

Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Ocak Ayı Toplantısı Tirebolu Kaymakamı Sayın İsmail Ayhan Tavlı Bey´in başkanlığında ilçemiz Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  toplantı salonunda  yapıldı.Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu  yapılan çalışmalarla ilgili olarak detaylı bir sunum gerçekleştirdi.Oldukça verimli geçen toplantının ardından çevre kurumlarda ki kurs merkezleri ziyaret edildi.

 

 

Ock

Kurum müdürümüz  Ömer HAMZAOĞLU ve müdür yardımcımız Mustafa ORUÇ, köylerimizde açılan bazı kurslarımızı ziyaret ettiler.

Ara

TİRDEF (Tirebolu Dernekler Federasyonu) tarafından geleneksel olarak organize edilen Tirebolu Kültür Sanat Günleri’nin 7’cisi bu yıl 3 Aralık 2017 Pazar günü Üsküdar-Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.Tirebolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu ve usta öğreticilerimiz Sebile Purmut ,Betül Ekmekçi programa katılarak kurumumuzun çalışmalarından oluşan el emeği,göz nuru ürünlerimizi sergilediler.Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde organize edilen Kültür ve Sanat Günleri’nde  her zaman olduğu gibi geleneksel yemek kültürü ikramlarla tanıtılırken, fotoğraf ve resim sergileri ile İstanbul’da Tirebolu ruhu yaşatıldı.Ayrıca Tirebolu Halk Eğitimi Merkezi, “Dünden Bugüne Tirebolu’da Kıyafetler” konulunu bir defile gerçekleştirirek Tirebolu ´ nun kültürel tanıtımına katkı sağladı.Oldukça beğenilen ve ilgiyle izlenilen defilemiz programda dikkat çekti.Bunun yanında HalkOyunları gösterileri konukların memleket özlemini gidermesini ve coşkulu dakikalar geçirmesini sağladı.

Kas

Tirebolu Halk Eğitim Merkezi  olarak başlattığımız "Sıcak Gülüşler"  isimli   sosyal sorumluluk projemizi  tamamladık.

Yaklaşan kış mevsimi öncesi, ilçe merkezine en uzak köylerden biri olan Aşağıboynuyoğun Köyü İlk ve Ortaokulu´nda öğrenim gören öğrenciler için dokunan atkı, örülen bere ve eldivenler öğrencilere törenle hediye edildi.

Törende konuşan Tirebolu Kaymakamımız Sayın İsmail Ayhan Tavlı , anlamlı bir proje kapsamında öğrencilerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek, "Sosyal sorumluluk projelerinin artmasını istiyoruz dedi. Bu projeye destek veren bayanlara da teşekkür ederek başarı dileklerinde bulundu.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu, proje kapsamında kendilerine destek veren Tirebolu Kaymakam´ı Sayın İsmail Ayhan Tavlı Bey´e, Tirebolu Belediye Başkanı Sayın  Abdullah Karapıçak Bey´ e ve projenin gerçekleştirilmesinde önderlik yapan usta öğretici Aysel Sezer´e teşekkür plaketi verdi.

Ekm

Tirebolu İletişim Fakültesi ´nde Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu ve Müdür Yardımcısı Mustafa Oruç tarafından fakülte öğrencilerimize açılabilecek kurslarla ilgili olarak bilgi paylaşımı yapılmıştır.Oldukça verimli geçen toplantıda öğrencilerimizin talepleri alınmıştır.Bu verimli toplantı için fakülte yönetimimize teşekkür ederiz.

Ekm

Ekm

Ekm

2017/2018 Eğitim Öğretim yılı itibariyle Halk Eğitimi Merkezlerinde görev alacak olan kadrolu öğretmen ve kadrosuz usta öğreticilerin alması gereken eğitimin ilki 02-06 Ekim 2017 tarihleri arasında tamamlandı.

Halk Eğitimi Merkezlerinin açacağı kurslarda Öğretmenlerimizin ve Usta Öğreticilerimizin uyum problemleri yaşamamaları ve bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla Bakanlığın düzenlemiş olduğu kursta, eğitimlerimiz, Giresun Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Harun KARABÜRK tarafından verildi.

30 saatlik  Oryantasyon Eğitimini Dumlupınar İlkokulu konferans salonunda alan öğretmenlerimiz ve  kadrosuz usta öğreticilerimiz, kurs bitiminde gerçekleştirilen sınav sonrası başarılı olanlar belgelerini almaya hak kazandılar.

 

 

 

Eyl

   DOKA Hazır Giyim Sektöründe Kadınlara Yönelik Eğitim ve Girişimcilik Hareketi Operasyonu ( GATE Projesi ) yetkililerini İlçemize davet ederek başladığımız serüvende nihai sona ulaşıldı.

   Tirebolu Halk Eğitimi Merkezi´mizde, GATE projesi yetkilileri ile Kadınlara Yönelik Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin 3.´sü geçtiğimiz Ağustos ayında tamamlandı ve 3 kurs ile toplamda 75 Kadın Girişimcimiz sertifikalarını almaya hak kazandı.

    Halk Eğitimi Merkezimizin toplantı salonunda düzenlenen mini bir tören ile KOSGEB Girişimcilik Uzmanı  Abidin İçden tarafından sertifikalar sahiplerine verildi.

 

Ağu

Ağu

Tirebolu Belediyesi´nin desteğiyle  "2. Kültür ve Sanat Festivali" 28-29 Temmuz tarihlerinde gerçekleşti.

Haz

2016/2017 Eğitim Öğretim Yılında Halk Eğitimi Merkezimizce, Usta Öğreticimiz Emine EYÜBOĞLU tarafından yıl boyunca çalıştırılan kursiyerlerimiz ile sene sonunda "Halk Oyunları ve Türkü Şenliği" gecemizi İletişim Fakültesi konferans salonunda halkımızın beğenisine sunduk.

May

2016/2017 Eğitim Öğretim Yılında Halk Eğitimi Merkezi Bünyemizce, Demirci Mahallesinde gerçekleştirilen kurslarımıza ait ürünlerle oluşturulan Yıl sonu sergisi 25.05.2017 Perşembe günü değerli halkımızın beğenisine sunuldu.

 

Sayın Kaymakamımız İsmail Ayhan TAVLI ve Sayın Belediye Başkanımız Abdullah KARAPIÇAK´ın birlikte açılışını gerçekleştidikleri sergimizde, 

  * Makine Nakışları

  * Şiş Örücülüğü

  * İpek Halı Dokuma

  * Dastar Dokuma

  * Geleneksel El Nakışları

  * Yatak Örtüleri Dikimi

  * Makinede Suzeni İşi

  * Elde Tül İşi

vb. kurslarımıza ait ürünler sergilendi.

May

Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencileri, Tirebolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzce açılan Tiyatro Kursunda, Usta Öğreticimiz Yasemin Alemdaroğlu’nun çalıştırmasıyla Yılmaz ERDOĞAN´a ait "Bana Bir Şeyhler Oluyor" adlı tiyatro oyununu hazırladı.

 

 

17 Mayıs Çarşamba Günü İletişim Fakültesi Öğrencilerine, 18 Mayıs Perşembe Günü ise değerli halkımıza sergilenen oyunumuz  İletişim Fakültesi Salonunda izleyicileriyle buluştu. 

May

Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzce yapılan yılsonu sergimizde kursiyerler tarafından yapılan çalışmaları Merkez binamızda 17-22 Mayıs tarihleri arasında saygıdeğer halkımızın beğenisine sunduk.

 

Açılış Öncesi Merkez Binamızın bahçesinde Halk Eğitim Merkezimizin Kursunda Eğitim alan Tirebolu Uşakları Horon Ekibi´ninHalk Oyunları gösterisi misafirlerimize eşlik etti.

 

22 Mayıs Pazartesi günü Kaymakamımız Sn. İsmail Ayhan TAVLI, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İbrahim YILMAZ, İlçe Jandarma Komutanımız Sn. Şahin BEREÇ, ve İlçe Emniyet Müdürümüz Sn. FahrettinSADULLAHOĞLU Kursumuzu ziyaret ederek, beğenilerini dile getirip bizleri onurlandırdılar.